شما اینجا هستید: Homeاخباراجرای طرح آزمایشی و آبگیری حوضچه متعادل سازی واحد بیولوژیکی (پساب) شرکت پتروشیمی آبادان

اجرای طرح آزمایشی و آبگیری حوضچه متعادل سازی واحد بیولوژیکی (پساب) شرکت پتروشیمی آبادان

اجرای طرح آزمایشی و آبگیری حوضچه متعادل سازی واحد بیولوژیکی (پساب) شرکت پتروشیمی آبادان
 
به گزارش روابط عمومی : مهندس جبراییلی مدیر عامل محترم شرکت پتروشیمی آبادان با اعتقاد به لزوم رعایت ایمنی و استاندارد های زیست محیطی تاکید ویژه ای در افزایش اقدامات اجرایی در این زمینه داشته است به گونه ای که هم اکنون پروژه نوسازی واحد بیولوژیکی (پساب)در پتروشیمی آبادان در حال اجرا می باشد .
به دلیل فرسودگی و سوراخ شدن دیواره مشترک بین حوضچه های متعادل سازی و تنظیم ph در واحد تصفیه خانه،پساب خام که از قسمت حذف روغن(سپریتور جدید)به متعادل سازی وارد میشد،با پساب تصفیه شده نهایی که درون حوضچه تنظیم ph بود مخلوط میشد،با این کار عملا راندمان تصفیه خانه پایین می آمد و فاکتور های آلاینده پساب خروجی مجتمع افزایش می یافت .
یکی از راهکار های رفع این مشکل تخلیه هر دو حوضچه مذکور و بازسازی سوراخ بین دو حوضچه بود که این کار با توجه به حجم بالای کار و زمان بر بودن و اینکه مستلزم بای پاس کردن سیستم تصفیه خانه مرکزی بود،عملا غیر ممکن بود.
در سال 1395 با نصب پوششش ژئو منبران برای زمان کوتاهی ارتباط دو حوضچه قطع شد ولی جوابگو نبود. لذا با توجه به اهمیت موضوع و با دستور مدیریت محترم عامل ،پروژه ساخت دو حوضچه کلید خورد.
ابعاد حوضچه متعادل سازی: 16*19*3.20 ابعاد حوضچه تنظیم ph : 30*19*3.20 ابعاد باکس ورودی به دو حوضچه: 2*2*3 فواید ساخت حوضچه ها به شرح ذیل می باشد:
1-کاهش میزان cod پساب خروجی
2-کاهش میزان tss پساب خروجی
3-کاهش میزان چربی و روغن پساب خروجی 4-افزایش راندمان سیستم تصفیه خانه بیولوژیک در طرح جدید ، حوضچه ها از هم مجزا می باشند . و با راه اندازی آنها امید می رود که بتوان با حل شدن مشکلات ، به استاندارد های زیست محیطی پساب های صنعتی دست یافت .
این پروژه درسال 1396 درحدود 5 میلیارد تومان هزینه داشته است .
 
روابط عمومی شرکت پتروشیمی آبادان 

تماس با ما

  • انتقادات و پیشنهادات (سهامداران)
  • تلفن دفتر تهران:10-22253004-021
  • تلفن دفتر آبادان : 9- 53260021-061
  • پست الکترونیکی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • فناوری اطلاعات : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید